| carmenatyla5689 a întrebat:

No bun...care e diferenta intre FACULTATE si COLEGIU? Care dinre cele doua este alegerea cea mai buna? Si care sunteti la asistenta? Ce pareri aveti? Va place? Credeti ca e de viitor? Si ar fi minunat daca sunteti sau aveti informatii despre asistenti executivi sau consultanti happy

1 răspuns:
| adythecurious a răspuns:

Din cate stiu eu..colegiul=liceu si urmeaza dupa scoala generala(8 clase), iar facultatea urmeaza dupa colegiu..la colegiu inveti diferite materii la modul general, iar in facultate iti aprofundezi materiile din cadrul facultatii pe care o faci. oricum e bine sa iti alegi din liceu o facultate care are la baza materiile care te atrag cel mai mult. sper ca te-a ajutat raspunsl meu.
ceao!