| StefanStefan3000 a întrebat:

Noroc. As vrea sa incep o afacere cu haine de firma(TH, CK, ADIDAS, NIKE.) la care sa le adaug ceva unic, ca un model sau un desen anume si sa le pun pe un site facut de mine. Dar nu prea stiu cum functioneaza piata din RO si imi e teama ca o sa esuez. Sfaturi?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

FĂ așa: adaugi desenul "unic" pe marfa clientului (o aduce el) și așa ești legal perfect, să moară de ciudă dușmanii!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca le adaugi "ceva unic" intra la copyright infringement si ti-o iei de nu te vezi...