| anonim_4396 a întrebat:

Noroc TPU. Știți cum pot face bani la 14ani? Chiar vreau sa muncesc dar nu știu unde

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, facand munca in casa, in gradina, la sere, la cules de fructe, flori, legume ori facand cateva ceva pentru parintii tai, bunici, rude sau vecini si ei iti dau cate un banut de buzunar, ca recompensa.

legal nu ai voie sa muncesti, fiindca esti mult prea mic, fiind interzis angajarea copiilor sub 15 ani!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.De ce ai vrea sa faci bani acum? Te vei plictisi toata viata de aceasta sarcina.laughing Poti vinde ceva facut de tine sau iti poti vinde hainele inca noi, nepurtate, cu eticheta, sau cele care abia au fost purtate.