| mihaeladaria23 a întrebat:

O să merg într-o excursie în străinătate și mă întrebam dacă să îmi pun bani pe card ca să pot plăti și cu cardul sau să am toți banii pe care îi am alocați Cash?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti avea si cardul dar si numerar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai vrea să călătorești cu cash tine? Te duci in vreo tara din Africa? Sau Asia de vest unde nu exista bancomate?

| adryang78 a răspuns:

E o vorbă bătrânească, "să nu-ți ții toate ouăle într-un singur coș". big grin
E mai bine să ai la tine și cardul, și numerar. Așa acoperi toate posibilitățile. Tehnologia ajută, dar nu funcționează întotdeauna.

| ninuku a răspuns:

Cel mai bine te duci la banca si intrebi daca cardul pe care il ai poate fi folosit in strainatate.

| kalasnicov22 a răspuns:

Prin Europa functioneaza cam orice tip de card oriunde.Este ok sa ai si ceva cash.Am fost de fata la un hotel cand unui client roman nu i-a fost acceptat cardul, si tantalaul nu avea cash sau alt card.