| uirebitpunctro a întrebat:

Oamenii se impart in cei care au si cei care nu au.
Cei care au se impart in cei care au primit de-a gata si cei care au plecat de la zero.
Legat de aceasta categorie: Oameni de afaceri care au plecat de la zero si au reusit in viata, as avea o intrebare:

In opinia voastra, care sunt calitatile absolut necesare pe care trebuie sa le aiba cineva ca sa isi creeze un imperiu financiar pornind de la zero?

Răspuns Câştigător
| BigV a răspuns:

Sunt foarte bucuros sa vad ca mai exista oameni cu initiativa! Poate asa mai ridicam economia! Calitatile de care ai nevoie sunt : vointa, pragmatism, intuitie (sa pui totusi raul inaintea binelui, eu de fiecare data scad 30% din calculele iesite de pe hartie ), calm (sa nu te sperii daca nu iese cum vroiai tu ), adaptabilitate, informare (trebuie sa stii mereu cum sta piata pe care actionezi), motivatie (visul pe care il avem fiecare), sa stii diferenta dintre valoare si pret, sa iti placa mult afacerea pe care o intreprinzi! Sa iti vezi singur de afacerea ta, nu fa afaceri cu prietenii! Sa nu crezi in noroc sau in sansa! Viata ti-o faci singur! Sa nu incerci vreodata francize, afaceri de pe internet sau afaceri care par prea frumoase pentru a fi adevarate, acestea sunt tepe, daca esti naiv pici in plasa! Cand spun "prea frumos pentru a fi adevarat" nu inseamna ca nu poti ajunge in cativa ani sa ai afaceri mari, cand spun asta ma refer la faptul ca unii oameni iti pot vinde iluzii de genul (da-mi bani pe care ii voi baga la forex si maine iti dau de doua ori mai multi bani)! Iti recomand urmatoare carte (tata bogat, tata sarac, vei intelege de ce)! Succes!

3 răspunsuri:
| Flory_2183 a răspuns:

Noroc si sansa, o inteligenta mare si sa stie ceea ce vrea sa faca si sa ajungahappy

| uirebitpunctro explică:

Flory, nici norocul, nici sansa nu sunt calitati pe care le poate avea o persoana.

Stai jos. Ai un 4 mare cat tine!

| morena a răspuns:

Dupa parerea me pe langa inteligenta, initiativa si curajul de a risca...conteaza mult si sa ai: NOROC!