| tonyc7 a întrebat:

Oricine care lucreaza la o banca multinationala importanta, pe baza studiilor superioare pe care le are, este o persoana bogata cu un salariu foarte mare?
Astept pareri realiste.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Depinde de poziția ocupată în cadrul băncii respective.
De regulă în domeniul bancar salariile sunt mai mari dar nu exagerat de mari cum presupui tu.

| johnnny123 a răspuns:

"Oricine care lucreaza la o banca multinationala importanta"

Realizezi că în orice bancă există și poziții de nivel inferior, nu doar poziții de directori, nu? Și nu, pozițiile de nivel inferior nu sunt deloc plătite cu salarii foarte mari, indiferent cât de mare este banca.