| bloodandpride a întrebat:

Pe ce profil sa ma duc? Am media 8.64 si ma descurc mai bine la limba engleza, si la afaceri.Ma gandeam sa ma duc la economic.Ce as putea iesi mai departe in viata?

Răspuns Câştigător
| lor3nutza a răspuns:

Pai economist intr-un cuvant... poti face facultatea de stiinte economice dar depinde ce profil doresti gen management (de aici iesi manager) sau finante banci (de aici poti ajunge sa lucrezi intr-o banca cam in orice functie depinde de inclinatii si fleer) sau economia comertului turismului si serviciilor (de la asta poti lucra in banca intr-o functie mai joasa sau la o agentie de turism) sau economie generala(aici inveti pic din fiecare si oti ajunge sa lucrezi in oricare din functiile de mai sus)

Sper ca te-am ajutat sa te decizi bye

4 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Paii
agent de vanzari,vanzator, contabil, secretar, profesor, poti lucra la banca

| Azµre a răspuns:

Nimic fără facultate...

| ErrorFound a răspuns:

Depinde, poti ajunge ospator/bucatar/cizmar/sudor/mester/etc.(servicii) sau operator date/ contabil sau chiar afacerist pe economie.

| Zapkitu a răspuns:

Bancher, contabil (toate posturile care se ocupa cu bani). Eu zic ca este bine. BAFTA!