| RaluxSh a întrebat:

Pot face descoperire de card (Brd) daca sunt angajat prin centru de recrutare si am experienta 8 luni si ceva?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poti, atat timp cat realizezi un venit lunar de natura salariala si ai un card de debit la BRD--- linia de credit va fi atasata cardului tau de salariu.

Denumirea corecta a procedurii este "descoperit de cont" sau "overdraft" :
http://www.conso.ro/ghid/carduri-de-debit/-ce-inseamna-descoperit-de-cont

p.s. Cand faci un overdraft, ai mare grije, nu fi nechibzuit ---poti aluneca lejer intr-o spirala a costurilor din care nu mai poti iesi (practic, vei munci pentru banca!).

| Seby90 a răspuns:

Salut. nu te incurca cu brd, sunt neseriosi tare.