| ineter007 a întrebat:

Pot pregati bine si ma descurc bine in matematica. cum credeti ce profesie as putea cuprinde pentru a fi cea mai buna pentru vremurile noastre?

4 răspunsuri:
| stangaionut a răspuns:

Eu cred ca matematica informatica big grin

| Quibblo a răspuns:

Eu spun sa mergi pe matematica-informatica, daca iti place putin informatica si te descurci te poti axa pe programare, se castiga foarte bine.Sau sa nu renunti, daca vrei poti sa inveti mai bine matematica si sa te chinui putin sa ajungi profesor universitar.
Si eu termin acum liceul la profil de mate-info.Sunt din Arad si doresc sa merg la informatica la Iasi.Este un domeniu foarte cautat in care se castiga destul de bine.

| andreicod a răspuns:

Iti recomand sa incerci sa te specializezi in matematica financiara. Poti lucra in birourile financiare ale firmelor, e o munca respectabila si bine platita. Poti lucra si in banci cu asta si iar e ok din toate punctele de vedere. In IT esti platit si mai bine, dar e mai greu daca nu ai inclinatii si spre informatica/programare. Succes!

| Lumy_9658 a răspuns:

IT e cea mai buna.