| dxchd a întrebat:

Pot pune bani in cont fara sa fac depozit, adica sa ii folosesc imediat?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, iti deschizi un cont curent si prin acesta poti face opertiuni de incasari, depuneri si plati oricand in timpul programului bancii.
De asemenea poti asocia la acest cont si un card de debit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Așa funcționează orice cont curent.

| gabicoo a răspuns:

Cont curent și card de debit.

| ReddY25 a răspuns:

Da,se poate

| Furnicuta000 a răspuns:

Da dar ai grija cat pui ca daca pui gen zeci de mii de euro se sesizeaza anaf, te intreaba de unde ii ai si daca nu ai acte doveditoare te impoziteaza cu 70% ceea ce e enorm

| popapopica a răspuns:

Da. Ii pui in contul curent. Cont de economii sau cum se mai numesc la diferite Banci.

| anjellique a răspuns:

Da, eu asa fac