| luci08 a întrebat:

Pot pune o meserie in alimentatie pubilca pe un contract de munca daca persoana a terminat liceul de design vestimentar?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca pentru postul respectiv nu exista cerinte de pregatire(studii si calificare) intr-o anumita meserie, atunci poate fi ocupat de orice persoana care indeplineste restul conditiilor, respectiv de varsta si sanatate (avand in vedere ca pentru alimentatia publica sunt cerinte mai stricte de sanatate). Numai bine!

| PetreConstanta a răspuns:

Nu la ITMB te intreaba asta Cand vine un control te intreaba daca are calificare si analize. etc