| Lester23 a întrebat:

Pot sa devin subofiter / ofițer fara a merge la scoala din Campina / facultate? Am auzit ca se se fac angajări din sursa externa. (Tin sa mentionez ca am studii medii si superioare). Dau funda!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fara Academia de Politie nu poti deveni ofiter.
Ca student anul 2 la o facultate, NU inseamna ca ai studii superioare, care oricum nu conteaza pentru admisia intr-o academie Militara sau de Politie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, acum se fac angajări. Mergi pe situl ministerului și depune cerere.