| Toleri887 a întrebat:

Pot sa iau de la cinema city doua bilete la un film 18+ cu un singur buletin? De exemplu daca prietena mea care e majora se duce ( fara mine minora prin preajma) și cere 2 bilete ii da? sau cere și un al doilea buletin?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cere buletinul si biletul, la fiecare persoana in parte.
Unoeri, se mai da spaga ca sa intre si minorii, politia si jandarmii fac controale inopinante in sala, in timpul filmului, cand se controleaza buletinele la toti care sunt in sala in acel moment si se dau amenzi usturatoare pentru inselaciune si declaratie falsa de identitate.