| Lester23 a întrebat:

Prin ce se diferentiaza agentul de vanzari si lucratorul comercial?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E ca și cum ai spune mâncare sau aliment. Deci tot aia e

| Frank51 a răspuns:

Lucrătorul comercial are mai multe lucruri în fișa postului, agentul de vânzări se ocupă doar de promovarea, și interacțiunea cu clientul, trebuie să fie mult mai bun deoarece vânzarea produsului îi aduce banii.

| nicu991 a răspuns:

Agentul de vanzari te convinge sa-i cumperi un produs. Lucratorul comercial baga marfă la raft...

| siriusblack98 a răspuns:

E ca si cum ai compara un manipulant mărfuri cu un dispecer. Bine, dacă lucrezi la Lidl e același lucru din câte am înțeles ca se practica pe acolo.

| HelpingHands a răspuns:

Agentul de vânzări se ocupă cu marketing-ul, cu ofertarea, merge la posibili clienți și le prezintă oferta firmei sale. Lucrătorul comercial este un simplu om care încasează bani la casa de marcat