| wurgut a întrebat:

Sa merg spre facultatea de Informatica sau spre cea de Drept? Multumesc! Funda big grin

Răspuns Câştigător
| raluca1601 a răspuns:

Deprinde ce iti place tie. Fratele meu e la facultate de matematica si informatica in limba engleza, lui ii place, deoarece mereu i-au placut aceste materii, dar eu o sa ma duc pe drept(drept penal o sa aleg ) deoarece ma pasioneaza. Acum depinde ce doresti tu, eu de exemplu cand iau o carte cu legi, imi vine sa o invat de acum, asa de mult imi place. Daca iti place sa gandesti logic, mergi pe informatica, daca iti place sa inveti foare mult(mai exact sa tocesti) mergi pe drept. Dar sa nu te gandesti ca la informatica nu o sa fie de invatat, deoarece este mult si acolo, dar este si logic si unele se mai leaga intre ele, pe langa la drept... Intelegi si tu. Bafta. Sper sa iti placa ce alegi. Funda?

9 răspunsuri:
| GothicTiamat a răspuns:

Depinde ce iti place dar mai profitabil e informatica

| Unia23 a răspuns:

Informatica : 1. iti aduce mai multi bani
2. in ultima vreme au iesit foarte multi avocati incat lumea s-a saturat de ei
Dar, cel mai important e sa faci ceea ce vrei, si ceea ce iti place mai mult.

| alexralu34 a răspuns:

Depinde unde vrei mai mult sa mergi, ce te pasioneaza mai mult, si ce crezi ca va fi mai bine in viitor

| x3Clover a răspuns:

DREPT
ajungi avocat, castigi procese si devii bogat
Simplu, nu?

| ANAHsneaman a răspuns:

Pai alegi ce-ti place tie ce ti se pare mai usor informatica e mult mai usoara big grin

| NemNUZ a răspuns:

Eu zic ca pe depearte e mai bine la drept nu mai vorbim de bani (ca un avocat are milioane pe zi cate bacnote de un leu am eu pe saptamana laughing ) marog dar ca sa devii avocat iti trebuie dupa ce ai terminat facultatea (care este ffoarte grea, dar cum au putut altii si tu potiii) vreo 200 de milioane sau mai mult ca sa iti infintezi sediu/birou sau cum se zice deci tu alegi? (desi eu tot dreptul l-as alegehappy )

| AmyAmaLyAAA a răspuns:

Pai...conteaza ce-ti place tie...eu as opta pentru ambele, caci amandoua au si avantaje si dezavantaje!winking

la drept trebuie sa inveti, apoi va fi greu sa ajungi avocat(in ziua de azi sunt tot mai multi)...in plus,daca n-ai noroc sa prinzi niste clienti buni,degeaba.

la informatica poti da, dar e mate... daca-ti place, eu cred ca pentru asta as opta.

daca pentru tine conteaza in mare masura banii...nu stiu ce sa-ti spun.mai gandeste-te si tu! tu trebuie sa alegi. putem sa-ti dam muuulte sfaturi, ca cea mai importanta e decizia ta!winkingwinking

| acinorev a răspuns:

Drept. Facultatea de drept.

| acinorev a răspuns:

Facultatea de drept.