| ASDbahhh a întrebat:

Sa presupunem ca sunt partener cu youtube, si fac bani din clipuri, cati bani iau pe 1000 vizualizari( sau care este etalonul) si pe 1 subscriber ( din nou, nu stiu care este etalonul). Chiar vreau sa aflu, pentru ca vreau sa fac bani din asta.

3 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

0 pe subscriber, 0.5 pentru 1000 probabilwinking

| ArthurKn a răspuns:

Am sa copiez un raspuns mai vechi de al meu :
Asculta de unu' care castiga lunar bani din videoclipurile incarcate pe Youtube.
Ca sa poti face bani pe Youtube ai nevoie de Google Adsense, unde primesti : 1k views = 1 euro (sau depinde de ce ai ales tu dolar sau orice altceva)
Daca ai parteneriat cu un network (cum am eu) primesti 1.5\2 Euro la 1k\views.

| lTudyl a răspuns:

Pentru 1000 vizualizari esti platit cu aprox. 0, 30-0, 40$ (asta in cazul in care toti vizitatorii sunt din Romania).
In cazul subscriberilor nu stiu sa iti raspund...