| anonim_4396 a întrebat:

Sa rămâi in țara la un serviciu stabil sau sa pleci in afara pentru un salariu mai mare?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine plecat cu servici stabil. Daca nu te intorci mai bine sau o faci la pensie de dragul amintiriilor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce salariu e ala stabil in Romania. Ca daca ai un serviciu stabil platit cu minimul de economie ...degeaba e el stabil

| Mynameis93 a răspuns:

Ştii care e problema? Tu, dacă pleci în altă țară, vei fi nevoit să stai fără familie, mă îndoiesc că nu vrei să îi duci pe toți acolo.Da, vei avea bani.Dar vei fi fericit oare?

| Anonim99876 a răspuns:

Daca nu ti-e greu fara familie, prieteni si sa te duci singur printre straini, esti dispus sa muncesti pe o perioada mare de timp, e mai rentabil sa pleci in strainatate.