| robert8289 a întrebat:

Sa zicem ca inchiriez de la X o garsoniera cu pretul de 100e lunar.
In acesi 100e lunar intra si cheltuielile lunare(apa, gazele, netul etc) sau trebuie sa suport eu acele cheltuieli?

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu! Chiria este una iar cheltuielile de intretinere (curent, apa, gaz, net ...etc) sunt altceva.
Le vei suporta tu.

| darrio2007 a răspuns:

100 E este doar chiria. Utilitatile le platesti tu.Adica toate celelalte.

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu, restul le suporţi tu. Mai există şi cazuri (dar cred că mai rar la noi în ţară) să îţi fie inclus în chirie şi apa sau curentul. Dar cred că asta nu e valabil decât la căminele studenţeşti, nu la alte imobiliare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le suporti separat normal.

| passarisMB a răspuns:

Chiria e chirie, adica inchirierea imobilului.nu are treaba cu ce consumi tu(apa, curent etc).e ceva mai mult decat logic.pai uite un ex:daca ar fi si apa si curentul incadrati in chirie atunci tu ai putea tine becurile, tv-ul si apa date drumul non stop, doar sunt bagate in chiria aia de 100elaughing ti se pare normal? daca ar fi asa ar mai trebui sa aduca proprietarul bani de acasalaughing)

| DeepTrance a răspuns:

Plus 2 femei pe luna pentru menaj.

| LucianBoss a răspuns:

Le suporti tu