| deathnote001 a întrebat:

Voi ce locuri de munca aveti? Eu am 16 ani si vreau sa muncesc sa imi fac propriul ban, sunt la liceul economic.

Răspuns Câştigător
| alealexuta a răspuns:

Buna..De la 16 ani te poti angaja oriunde, dar fiind fara experienta iti vei gasi destul de greu de lucru. Cel mai probabil vei gasi un post la un fast-food, covrigarie, magazin de genul mini-ABC sau altele de genul acesta...sau.
Poti sa iti cauti ceva part-time. Poti de ex. sa imparti fluturasi, ai fi surprinsa cat banuti ai putea strange asa. Sau, daca esti talentata poti sa faci chestii handmade pe care sa le vinzi prietenilor, cunostintelor. Mai sunt si firmele de cosmetice de unde iti pot veni niste beneficii. Cauta ceva distractiv si potrivit varstei.

6 răspunsuri:
| EkaBuBu a răspuns:

HeysmugEu am 17 ani si lucrez la firma talui meuhappySunt chelneritahappyAi putea sa te angajezi la vreo cunostinta pentru ca de obicei oameni nu angajeaza cu jumatate de normatongue eventual undeva la finisaj sau la o fabrica sau unde se fac dulapuri si usi ma rog. in domeniul lemnuluitongue acolo angajeaza din astia micilaughing pentru ca nu se prea duce nimenihappy
Funda pleasehappy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te poţi angaja la 16 ani, însă cum nu ai experienţă, greu te va angaja cineva.
În ziua de azi nimeni nu te mai angajează fără experienţă!
Poţi lucra la un fast-food, sau un magazin ştiu şi eu.
Mult succes!
Te pup!

| Hikarie a răspuns:

Salut ^o^
Eu momentan nu am un job full-time. Lucrez însă la un magazin de cosmetice ca part-time, uneori îl mai ajut pe pretenul meu cu anumite hârtii (un fel de secretară). În viitor (după ce termin facultatea) îmi doresc să lucrez ca avocat.
Cred că îți poți lua un part time la o cafenea, o librărie, ceva magazin. Sau dacă ești mai creativ poți încerca să faci ceva : spre exemplu tricouri cu diverse mesaje și să le vinzi online etc.

| stroedaniel13 a răspuns:

Mai ca sa fiu sicer. la 16 ani nu poti face prea multe lucruri cu un loc de munca fizic.

Tocmai de aceea iti recomand sa iti indrepti atentia catre un loc de munca la domiciliu din fata calculatorului. Intra pe www.munca-la-domiciliu.com si vezi ce gasesti.

| gabor1mihai a răspuns:

Buna tuturor, am gasit de curand un job pe internet si este 100% legal si adevarat, mi-au dat de curand un link pe youtube in care arata un interviu cu unu dintre creatorii site-ului si am gasit si pe internet persoane care spuneau ca au castigat bani din treaba asta, chiar unu a spus ca a scos 50 $ in 10 zile si chiar este 100% adevarat si NU este teapa, deci intrati pe site si sa facem bani impreuna, nu va spun mai multe ca toate le gasiti acolo :), acesta este link-ul de inscriere http://www.viespar.ro/? reff=3c4f63980f38d810d7a8998085d1267a, va multumesc pentru timpul acordat :)

| AlexandraSimion a răspuns:

Bună. Dacă cauți locuri de muncă, poți cauta pe acest site, are incluse toate județele și site-urile cu locuri de munca, baftă! https://www.muncitorul.com/locuri-de-munca-romania