| condo1234 a întrebat:

Sall big grin am o suma de 100.000 de euro nu stiti cumva ce dobanda este la suma aceasta?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dobanda depinde de mai multi factori, respectiv banca(fiecare are dobanzi diferite), daca ii pui in cont curent ori in depozit, pe ce perioada este depozitul. Pentru a te edifica te poti uita aici: http://www.finzoom.ro/depozite/depozite.aspx, introduci datele si o sa vezi dobanda la diferite banci si poti alege. Numai bine!

| andreea3216 a răspuns:

Depinde de banca si perioada

| dreamerlainen a răspuns:

Nu vrei tu mai bine sa ii investesti in ceva si sa faci 1 milion din ei?

| dreamerlainen a răspuns:

Eu de exemplu daca as dispune de suma aia i-as investi in productia de biodiesel, o afacere ce va lua avant puternic in perioada imediat urmatoare. Daca nu vrei biodiesel, cu 100 000 se merita oricum sa incerci ceva in zona productiei tinand cont de contextul economic actual.

In ceea ce priveste dobanda, 3% inseamna cam 3000 de euro profit in primii ani. Mai rentabil e sa ii tii sub forma depozitelor de metale pretioase, pretul aurului si al argintului fiind in continua crestere.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Mi-i dai mie si iti spunlaughing

| GCS_5675 a răspuns:

Suma e undeva la 3% pe an, la depozitele in euro, si de vroe 7-8 % la cele in lei...mare smecherie nu'i...banii mai bine ii rulezi decat sa ii ti blocati intr'o banca.ca din dobanda aia.nu stiu zau ce faci.acuma fiecare cu parerea. prin septembrie 2010 cam asa erau dobanzile.

| condo1234 explică:

Cum dreamerlainen?

| condo1234 explică:

Asta ma`m gandit sho cu auruwinkingca nu iesi in pierdere niciodata.

| condo1234 explică:

Ms. dar pe mine m-ar interesa pe luna ce dobanda e big grin