| marianadriann a întrebat:

as vrea sa stiu de ce am nevoie pentru a putea construii blocuri, unii spunandu-mi ca am neboie doar de oameni si scule si ca banii sunt de la stat altii spun ca eu trebuie sa suport toate cheltuielile. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| valentina2392 a răspuns:

Deci... Nu stiu cu cine te sfatuiesti sau de unde asimilezi informatiile.
Ca sa construiesti blocuri, iti trebuie teren, dupa ce achizitionezi terenul poti incepe un proiect. Proectul poate fi in mai multe feluri
1- Subventionat de catre stat
2-Subventionat de catre UE (asta daca se cere in zona ta)
3-Proiect investit de tine!
Toate 3 au in comun banii, ceea ce statul nu prea ii da nici daca ii dai inapoi, cei la UE nu mai finanteaza proiecte la cate proiecte s-au facut si cati bani sau luat de la eii, nu prea mai au incredere si iti trebuie un dosar imens cu proiecte si alte nebunii in care ai sa te pierzi pana la sfarsitul lui.
Acum nu ramane decat sa finantezi din buzunarul tau si apoi sa vinzi apartamentele, chiar daca nu-s terminate! dar nu te astepta sa se ingramadeasca lumea, pentru ca sunt si au fost multi tepari, si lumea nu prea mai are incredere, decat daca esti o firma veche si ai un renume in asa ceva! Deci in concluzie ramane sa le faci pe buzunarul tau si la terminarea lor le vinzi si sa-ti iei castigul! Succes happy

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai nevoie de mult mai multe lucruri decât de bani.
Teren, autorizație, proiect, finanțare, publicitate, și mai ales să știi ceva despre această afacere.