| Geani645 a întrebat:

A fost cineva în Olanda? Cum este acolo? Doresc să lucrez.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa fie, minimul pe economie 1600euro cu taxe, taxe intre 30 50 %, chiria decenta in Amsterdam minim 1000euro. Prin sate mai departe de Amsterdam, Rotherham, Utrecht 800euro chirie decenta... 2 camere.
Olandezi reci, mancarea oribila. Transportul in comun exemplar. O masa in oras vreo 20 30 euro persoana. Exorbitant de scump sa detii o masina acolo. Vremea nasoala 80%timp dar macar nu e canicula vara.
Curat mai peste tot, cea mai mica criminalitate din Europa, amnezi pentru orice. Toata lumea vb engleza si te ajuta ca sunt civilizati nu ca le pasa de tine.