| Alex9090 a întrebat:

Salut, a incercat cineva hustlers academy? In ultimul timp multa lume vorbeste despre fratii Tate si despre academia asta si sunt curios a incercat-o cineva? Stiu poate o sa ziceti ca e o piramida si fiecare face bani pentru altii dar cam asta facem facand oricare alt job. Vreau o parere de la cei care au incercat si inca incearca nu vreau pareri de genu e facatura pentru ca castigi mult sau e facatura pentru ca nu te invata nimeni sa faci bani.

7 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Avand in vedere ca nu stii ce e aia o schema piramidala si ca dupa ce le-ai vazut site-ul inca ai impresia ca o sa te invete ceva sansele nu-s de partea ta daca visul tau e sa faci bani si sa ajungi un barosan. Poate ar trebui sa incepi cu o universitate traditionala.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Alex9090):

Economia e o știință. A conta drept om de știință este o răsplată care nu poate fi măsurată doar în bani.

Răspuns utilizator avertizat
| RoCkKiD a răspuns (pentru Alex9090):

Si in imensitatea ta de viitor afacerist te-ai intrebat vreo secunda de ce iti tot apar pe tiktok? De fapt nici nu conteaza, ai descoperit shorturile pe Youtube deci ai o sursa de bani in caz ca restul ideilor esueaza.

Cat despre educatie, aia e clar doar pentru fraieri deci nu ne intereseaza.

Răspuns utilizator avertizat
| RoCkKiD a răspuns (pentru Alex9090):

Patroane, ala era modul mau de a nu iti spune in fata ce esti. Tu nu ai nici o treaba cu lumea reala si pe langa faptul ca e putin probabil sa faci vreodata bani, risti sa ajungi o vaca de mult pentru unu care vinde cursuri de imbogatire pentru cei dornici dar nestiutori ca tine.

E irelevant daca faci o facultate sau nu, ce conteaza e ce stii, iar in cazul tau e clar ca dorintele sunt sus dar cunostintele sunt jos. Asta nu e chiar reteta succesului.