| Paraschiv08 a întrebat:

Ajutati-ma rapid. Sunt in clasa a 10 a si vreau sa ma angajez, am vb la o firmă si mi-au zis sa completez un CV si sa-l duc.Problema este ca nu stiu să-l completez, am cautat pe google dar nimic nu ma ajuta.

4 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Avand in vedere ca esti clasa a 10, nu e nevoie sa faci un CV profesionist.Probabil nu ai experienta iar ei se asteapta la asta, nu au asteptari prea mari de la tine.
Incepi cv ul cu Numele, prenumele, adresa, nr de telefon
Apoi cu functia pe care ai vrea sa o ocupi, daca nu stii ce sa scrii, nu scrii nimic.
Apoi, scrii unde ai facut scoala generala si liceul
Apoi, daca ai facut voluntariat sau ai mai lucrat pe undeva, cunosti limbi straine sau te pricepi foarte bine la ceva, scrii despre asta.
E simplu, si oricum, daca nu vor sa te angajaeze, poti sa ai cel mai bun cv, ca nu o vor face.
Bafta, si daca nu o sa fii angajat, nu e sfarsitul lumii, cauta ti alt loc.

| Nesemnat a răspuns:

Buna. Scrie pe google "cv de angajare" si printre poze vei găsi exemple.

| DrGoogle a răspuns:

Daca vrei sa fie ok completezi un cv Europass :
https://www.hipo.ro/......t-European

Bafta

| FaraNumePls a răspuns:

Salutare​! Intr-un CV trebuie sa fie :
-numele chestii din astea
- competențele, in ce domeniu ai mai lucrat, dacă n-ai mai lucrat specifici lucrul acesta.