| Calin_Gigi_2000 a întrebat:

Salut, am 16 ani și as vrea sa ma angajez. unde m ați sfătui? Part time poate și ceva mai mult

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La 16 ani, fara nici o calificare si cu timp partial te angajezi unde gasesti un loc de munca mai mult in munci necalificate. Te poti interesa prin parinti, rude, prieteni, cunostinte, din anunturile de pe internet, ziare locale sau de la AOFM.
Este destul de greu sa gasesti un loc de munca in conditiile aratate dar poate ai noroc.

| Petrisor96 a răspuns:

Gunoier rolling on the floor

| Stefanismyname a răspuns:

La impartit pliante

| octav005 a răspuns:

Poate sa distribui ziare si pliante in cutia postala, dar nu stiu ce incredere pot avea cei ce te angajeaza.

| Andrei_Catalin_1993_t5yx a răspuns:

La o cunoștință, sau sa te ajute cineva sa te angajezi la o firmă, că altfel nu prea ai șanse.

| Pandhoraa a răspuns:

Poti lucra de acasa ca operator interviu asistat de calculator, este un job part time cu contract de munca dar vei avea nevoie de acordul scris al parintilor pentru ca nu esti major
https://www.mercury.ro/......ator-cati/
daca esti din Bucuresti, poti merge la un interviu la sediul firmei, au si call center, atmosfera este foarte faina acolo
bafta! :)