| dragos009 a întrebat:

Salut,am 18 ani și vreau sa fac un împrumut bancar, am 3 luni vechime la primul și actualul loc de munca...Se poate?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de conditiile de la fiecare banca, unele cer 3 luni de vechime in munca, altele cer 6 luni. Du-te la o unitate bancara din localitatea ta (daca exista) sau din apropiere si o sa vezi conditiile cerute, in functie de ce credit vrei. Poti merge si la mai multe unitati bancare, spre a vedea de la care poti obtine un credit mai ieftin.

| ALGator a răspuns:

Intreaba la mai multe banci, vezi si pe saitul lor. Vezi care e dobinda reala la imprumut.
Depinde si de marimea imprumutului.