| danidni a întrebat:

Salut! Am bagat niste bani in revolut si apoi i-am investit in crypto. I-am vândut si acum imi arată soldul curent, dar nu stiu cum să fac sau daca merge sa îi scot in format fizic? Pot face asta? Dau fundiță

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai normal, cu cardul la bancomat.

| Catalin77945 a răspuns:

Pai poti sa ii scoti pe toti si o sa tii bage in cont(gen soldul curent pe care ai zis deja ca il vezi), si ca sa i scoti in format fizic te duci la orice ATM bagi cardul si selectezi suma dorita pe care vrei sa o retragi

| danidni explică (pentru Catalin77945):

Deci trebuie sa comand card neapărat?

| YoungCrooii a răspuns (pentru danidni):

Poti sa comanzi si card, dar poti sa olatesti online prin cardul virtual. ( carduri - virtual card )

| Catalin77945 a răspuns (pentru danidni):

Da ca altfel n ai cum sa iti scoti banii gen fizic, poti platii doar online cu el, da altfel n ai cum sa ii iei in mana

| butterflyeffect0000 a răspuns:

Poti plati la magazine (fizic) prin Google Pay:
Atasezi cardul revolut in aplicatia GooglePay, cu conditia sa ai sus NFC activat, iar cand vrei sa platesti doar apropii de POS.
https://www.youtube.com/watch?v=YK95WmtW5c8&ab_channel=CevaNormal

| butterflyeffect0000 a răspuns (pentru butterflyeffect0000):

Daca nu ai card fizic de revolut, pentru a scoate banii, trebuie sa faci un transfer la un cont bancar unde detii un card fizic, sau sa rogi pe cineva care are card sa scoata banutii la ATM (dar mai intai trebui sa ii transferi lui banii).