| Naghi_Vlad_1964 a întrebat:

Salut. Am la dispozitie 1000-2000€ si as dori sa-i investesc in ceva si tot asa sa ma ridic. Ceva idei? Multumesc

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă un depozit. Iei 8% dobândă pe an. În lei

| LoveSleep a răspuns (pentru sierra1):

Ne-ai innebunit cu depozitul ala.
Inflatia reala e 30%, ce sa faci cu 8%?

| sierra1 a răspuns (pentru LoveSleep):

Așa, și tu ce faci? joci alba-neagră la colț de stradă sau investești "inteligent" in critptomonede?

pese - inflația NU e de 30 procente

| LoveSleep a răspuns (pentru sierra1):

Dar cat e inflatia?

Prefer sa joc alba-neagra la colt de strada decat sa ii dau bancii sa-i investeasca "inteligent" si sa imi dea un sfert din randamentul pe care il fac cu banii mei.

| sierra1 a răspuns (pentru LoveSleep):

E greu de căutat pe net:

https://www.economica.net/......10927.html

rezultă din ce spui că n-ai altă alternativă să-ți protejezi banii. Nu e o problemă asta, problema e inflamarea ta anterioară!

| LoveSleep a răspuns (pentru sierra1):

Am zis inflatia reala, nu cea calculata dintr-un cos de cumparaturi care include un sfert din lucurile care s-au scumpit cu adevarat.

Nu m-am inflamat, maică. Ziceam ca ne-ai capiat cu depozitele. Lucrezi la banca pe comision?

| sierra1 a răspuns (pentru LoveSleep):

~ LoveSleep : Am zis inflatia reala~

mami, e evident că nu-i domeniul tău forte, incearcă mai bine la capitolele deficitare

https://www.tpu.ro/......mentul-de/

| LoveSleep a răspuns (pentru sierra1):

Hai ca m-ai luat cu postarea asta pe care am facut-o la 14 ani

Nu e domeniul tau forte, de-asta ma tot iau de tine ca raspunzi oamenilor aici.

| sierra1 a răspuns (pentru LoveSleep):

Concluzia e că n-ai alternativă ca răspuns la intrebarea întrebătorului și te-ai băgat și tu in discuție numai așa, să fie. La capitolul argumente, "pas"

| ReddY25 a răspuns:

Poate o afacere, o masina, investitie in casa spre exemplu iti renovezi casa, redecorezi, sau pur si simplu construiesti ceva nou iar la afacere incepi cu ceva usor daca tot vrei sa te ridici https://www.neotrust.ro/idei-de-afaceri-2020/ iar la masina ar fi https://www.autovit.ro/......utoturisme

| troublemaker007 a răspuns:

Prima data iti calculezi bugetul pentru maxim 5 luni pentru hrana, apoi iti cumperi scroafe, cat te incadrezi in acel buget 2, 3 7. 9 nu conteaza... de craciun toata lumea taie porcu, iar dupa anul nou lumea cauta purcelasi. Stiu ca cei din rasa buna costa minim 300 lei