| Bogdyh6632 a întrebat:

Salut,am nevoie urgentă de bani azi, am vorbit cu bunicul meu în vârstă de 77 de ani și el ar fi dispus să mi facă un credit de 5000 de lei, îmi puteți recomanda o bancă sau ceva care să mi de a acest credit rapid(ps:el este pensionar)

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ce bancă ai tu impresia că acordă credite instantanee pensionarilor de 77 de ani?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca da vreo banca credit unei persoane de 77 ani

| Batmanel a răspuns (pentru johnnny123):

Doar alea din zona gri, care au acte ca o banca dar se comporta ca un camatar.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te baga cu cămătarii ca ăia au dobînzi uriase si nu ai de unde platii datoria, mai bine mori de foame decat sa faci imprumut, si bunicul tau la 77 de ani cine crezi ca i va da lui bani imprumut? Nimeni.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ai tu nevoie de 5000 lei? Joci la cazinou ai datorii sau ce?

| johnnny123 a răspuns (pentru Batmanel):

Alea nu sunt bănci, sunt IFN-uri. Adică Instituții Financiare NEbancare.

| darrio2007 a răspuns:

La varsta lui nu ii dă nici o bancă un credit. Mai vrei si azi.
Visezi, tinere!