| bestia69k20 a întrebat:

Am o întrebare despre metropolitan life. Candidez pentru locul de consultant financiar dar nu știu exact cam ce ar presupune aceasta activitate si dacă merita sa încerc, imi poate spune cineva cam ce ar presupune? Mersi anticipat și dau funda.

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Pentru consultanta financiara ar trebui sa ai intr-adevar studii financiare. Cel putin 3 ani de licenta la finante. Cel mult cativa ani experienta in domeniu. Altfel cum sa stii ce presupun si cum se indeplinesc sarcinile job-ului?

Nu stiu ce job ai gasit tu in consultanta financiara, dar nu e de genul oricarui entry-level ''anything to make a dollar". Iti trebuie o baza fundamentala economica de la care sa pleci.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce nu ți se spune cinstit că vei fi agent de asigurări? Ca să te prindă, să nu fugi!
După ce candidezi, vei afla asta.
Este cea mai dificilă vânzare din toate posibile, și poți câștiga bine dacă muncești foarte mult și după ce faci un efort enorm să devii profesionist.

| laSoledad a răspuns:

Candidezi, dar nu stii despre ce e vorba? Nu esti singurul in statul asta roman.
Ce norocos esti tu! rolling on the floor

| laSoledad a răspuns:

E totusi un domeniu bun. Daca te pregatesti pentru el si esti competent pe post, o sa castigi bine.