| onlyforme a întrebat:

Salut am si eu o mica problema care suna cam asa:Vineri am dat comanda pe net de un price la 17 lei cu tot cu taxe postale iar cand am cautat prin oras la mine am gasit respectivu pirce la 5 lei deci va dati seama si eu nu mai vreau sa ridic coletu respectiv de la posta.Luni dimineata la ora de informatica eu impreuna cu un coleg am dat comanda de 2 price de buza la 27 lei cu tot cu 7 lei taxa postala.Deci daca imi vine foaia precum a venit coletu cu cele 2 price si cel cu un price si merg la posta trebuie sa ridic si ala pe care nu il mai vreau? sau daca nu vreau sa il ridic ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| snoopy_6788 a răspuns:

Pur si simplu nu ridici coletu iar el o sa se intoarca inapoi de unde a venit

3 răspunsuri:
| onlyforme explică:

Se poate sa iau vreo amenda ceva/? ca doar e dreptu meu sa nu il ridic.

| firstb a răspuns:

Stai linistita - comanda ta se intoarce inapoi la expeditor fara sa mai platesti nimic!

| AlexStanica a răspuns:

Pentru 5-10 lei, nu crezi ca ar merita sa ai 'coloana vertebrala' si sa te duci sa ridici coletul? ce daca ai gasit mai tarziu mai ieftin? e vina ta. firma respectiva (sau pustiul care il vinde, care incearca sa faca un ban cinstit) va avea o pierdere dubla, de doua ori taxa postala!
Nu fii ca toti romanii, invata sa iti asumi responsabilitatea!