| AlexuTPU a întrebat:

Am varsta de 19 ani. Cand am facut 18 ani (eram in clasa a 11-a eu fiind nascut pe 15 septembrie). Tot anul pana la 19 ani nu am luat alocatia. Buun, pe 4 septembrie m-am dus sa depun acel dosar sa primesc si eu in continuare alocatia. Astazi, cand s-au dat, multi colegi care au depus mai tarziu ca mine de ex 25 septembrie, au primit alocatia. Eu nu am primit nimic. Aveti idee de ce? Si voi primi si alocatia din urma adica de anul in care nu am luat-o deloc?

1 răspuns:
| Eddz a răspuns:

Salut,
Recomandat ar fi sa mergi la secretariat(sau unde ai dus dosarul) si sa intrebi ce s-a intamplat sau in ce stadiu e, si sa intrebi in ce perioada ti se va da alocatia, fiindca depinde de anumiti factori. La unii vine mai devreme decat la altii. De asemenea, daca secretariatul nu ajuta vorbeste cu dirigintele/diriginta si/sau dupa caz cu directorul sau adjunctul.
Bafta