| cristimahmeu a întrebat:

As dori sa ma angajez cu jumatate de norma, fac 16 ani si nu mai pot cere bani de la parinti, vreau sa ii castig singur. Am inteles de la o cunostinta ca pot intreba la Lidl, si sa lucrez aproximativ 4 ore pe zi, asta s-ar intampla dupa ce termin orele de curs, iar pe acele 4 ore, voi avea aproximativ 600lei salariu.
Credeti ca merita? Sau sa incerc in alta parte, la alt "job". De preferat sa fie in interior, deoarece vine iarna si mna.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca supermaketurile se complica cu angajat minorii in Romania

| reihiuke a răspuns:

600 lei sunt o groaza de bani dacă stai cu părinții, nu plătești chirie, mâncare, lumina, întreținere etc. Practic ești mereu pe plus cu 600

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

600 lei nu prea sunt bani. Dar e bine atunci cand ai nevoie de ei. Si nu stiu daca te poti angaja fara acordul scris al parintilor. Sau macar al unuia dintre ei.

| AndreeaCr a răspuns:

Din cate stiu eu, Mc Donald's si KFC au un astfel de program de angajare a elevilor, incepand cu varsta de 16 ani. Acum 8 ani, salariul era de vreo 450 lei si beneficiai si de o masa pe zi. Felicitari pentru initiativa!