| velicue a întrebat:

As dori sa trimit niste bani in strainatate, mai exact in Anglia.Am decis sa ii trimit prin banca, dar am cateva nelamuriri.
Ca expeditor trebuie sa am cont la banca de la care trimit sau este necesar doar ca estinatarul sa aiba cont la banca la care va primi banii?
Convertirea banilor in lire se face dupa cursul BNR?
Stiti vreo banca care aplica comisioane mai mici?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca Western Union.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca doresti sa trimiti prin banca obligatoriu e ca expeditorul sa aiba cont, destinatarul nu e obligatoriu sa aiba cont

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moneygram sigur si ieftin, western union, succes!

| danaG a răspuns:

Ceao! cu money gram, western union, sau cu smith&smith nu e nevoie ca expeditorul sau destinatarul sa aiba cont in vreo banca. iar convertirea banilor in lire se face dupa cursul bancii de la care ii trimiti! ramane ca tu sa vezi care e cea mai potrivita banca pentru a face transferul! sper ca ti-am fost de ajutor!

| ionutz14 a răspuns:

Paypal.com
cred ca are cele mai mici comisioane