| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma angajez la un serviciu de curierat în Iași, îmi poate spune cineva ce firma oferă mai mult? Și care firma angajează la 16 ani?

Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Aaaa de fapt poti pe bicicleta
Poate te ajuta asta: https://ro.jooble.org/m/locuri-de-munca-curier+pe+bicicleta/Ia%C5%9Fi

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca angajeaza cineva curieri la 16 ani... ca pentru a fie curier cam ai nevoie de ceva foarte important... masina.

daca vorbesti de glovo si alte nebunii nici aia nu am auzit sa angajeze minori

| LPCTSTR a răspuns:

Nimeni nu angajeaza minori pentru servicii de curierat.

| siriusblack98 a răspuns:

Curieri la 16 ani nu o sa vezi. Nu stiu daca astia gen Glovo s-ar baga sa iti dea o slujba part-time pe bicicleta/trotineta cum am vazut si pe altii prin Bucuresti.

| Werrich a răspuns:

Nu exista firme care sa primeasca persoane sub 18 ani.

| Alverto a răspuns:

Îmi pare rău că nu angajează minori de sub 18 ani
E o prostie, nu e mare diferență între 16 și 18 ani
Dacă aș putea as lasă ca angajații la firmele de curierat sa fie și sub 18 ani (bine. cu bicicleta, sau cu orice altceva ceva legal pentru minori)