| Bogdanro01 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu daca pot face o intelegere printr-o foaie, la un notar public ori am nevoie de un birou de avocatura?
Gen: Daca ajut persona x sa isi vanda pamantul cu suma x sau sa il vanda, eu sa primesc o parte, gen 15%. Nu ma pot baza pe cuvinte/incredere.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Conventiile facute autentic, la notar, au putere de lege intre semnatari.
Intai sa-ti faca o imputernicire cu precizarea platii (15%) in favoarea ta, iar la plata tu vei semna pentru primirea sumei.
Va trebui sa platesti si impozitele si taxele aferente pentru aceea suma.