| Cosmin483 a întrebat:

Salut! Aș vrea să vând prăjituri în liceu, gen. Oare aș avea voie? Sau ar trebui sa vorbesc cu diriga/directoarea?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai voie, i ti trebuie firmă Pfa autorizatie, plus ca sunt o gramada de cofetării in locurile unde sunt licee scoli, statii de tramvai autobuz, sunt si patiserii e unde i si pot cumpăra copiii produse proaspete, tu unde le faci? Ai laborator sau le faci acasa in cine stie ce conditii.

| Cosmin483 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Având în vedere că am foarte multe comenzi de torturi...

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, deoarece ai nevoie de aprobarea de la Sanepid si autorizarea de vanzare a mancarurilor.
Nici un director de liceu nu va vrea sa aiba de aface cu legea, ca sa-ti faca tie un favor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Numai pe partea de sanatate ai nevoie de o tona de autorizatii

| sierra1 a răspuns:

Legal NU te lasă nimeni. Convinge=ți colegii să vrea și le aduci pe șest

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acesta este un act de comerț într-o instituție școlară. Ai nevoie de enorm de multe aprobări, pe care nu le-ai putea obține ca persoană fizică, privată, particulară. Deci, nu.

| Lukasssz a răspuns:

Daca ii oferi directoarei spaga ai putea big grin

Răspuns utilizator avertizat
| InYourPants a răspuns:

Nu