| Venom0512 a întrebat:

Asi vrea sa ma angajez si nu stiu unde.
P.S sunt minor (16 ani fara 5 luni)

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

La varsta ta nu te poti angaja decat cu acordul parintilor(inca esti minor).

5 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Incearca sa imparti pliante happy

| GigiManivela a răspuns:

Nu te angajeaza nimeni la varsta asta...nici 16 ani nu ai. Daca aveai 17 mai mergea. Nici macar la impartit pliante. Crede-ma.

Funda?

| GigiManivela a răspuns:

Da, te poti angaja (adica e legal), dar nu te angajeaza nimeni. asta am vrut sa spun.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Daca te angajezi la varsta aceasta, cel mai probabil o sa isi bata joc de tine pe bani putini. Dupa 18 ani ai si tu niste drepturi, dar si atncea limitate, daca nu inveti carte sau daca inveti si vr sa te angajezi pentru ca nu ai, bravo tie.

| BiuL a răspuns:

16 fara 5 luni inseamna 15 ani impliniti. intre 15 si 16 ani nu te angajeaza nimeni fara acordul parintilor.