| birbsms a întrebat:

Salut, astăzi am aflat că cardul meu BRD este blocat și am încercat sa fac o plată online prin BTC (bitcoin) si atunci am văzut eroare cand m-am uitat pe aplicație zice că este blocat și trebuie să sun la un numar, citind pe net am văzut că la unii sau blocat cardul și când au depus bani la ATM ceea ce am făcut și eu astăzi și sunt curios daca este din cauza la ATM sau la plata online si daca o sa aiba treabă cu mine? (in sensul că dacă am intrat în bucluc sau am făcut ceva rău)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la banca si rezolva problema, sau suna la serviciul lor si afla ce s-a intamplat cu cardul tau.
Cardul bancar nu s epoate bloca de la depunerea de bani ci de la plati suspicioase.