| zeww8967 a întrebat:

Salut,astazi am vrut sa retrag niste bani de la un atm BCR cardul meu fiind BRD, din anumite motive bancomatul mi-a dat eroare si mi-a blocat cardul inauntru.Am sunat la BRD acestia au facut o cerere la BCR pentru a mi inapoia cardul.Cam dupa cat timp il pot primi inapoi? Mersi!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la banca la care ai cardul si ti se va spune.

| Violleta2022 a răspuns:

Cardul s-a blocat pentru ca ai introdus pin-ul incorect.
Il vor scoate cei de la banca in cateva zile, ca ei il scot si-l trimit la banca ta, apoi banca te va suna si te va chema sa-l ridici.

De aceea este recomandat sa scoti intotdeauna cash, de la automatul din interiorul bancii, ca in caz de blocaj sau probleme tehnice, ori chiar furt de card, sa nu ai dureri de cap si sa rezolvi totul in cateva minute.

Dar poti scoate bani de la banca ta si fara card, direct la ghiseul bancii, cu buletinul in mana.

| zeww8967 explică (pentru Violleta2022):

Nu e pinul de vina ca era bun, pur si simplu ceva pana de curent sau o eroare, ca nu e prima data cand se intampla la acel atm din cate am auzit, cardul e la brd dar atm ul e bcr cei de la brd au facut cerere la bcr sa il scoata si au spus sa ma duc la ei nu la brd unde am cardul.....acum nu am primit niciun raspuns daca s-a rezolvat sau ceva, am sa sun maine sa vad care e treaba, de asta am intrebat, nu stiam dupa cat timp sa revin cu un telefon la ei sa vad daca s-a rezolvat, ca intr o singura zi nu cred ca au reusit.