| mafiot1 a întrebat:

Salut,Cat ma costa sa imi deschid de la 0 fara personal un magazin mixt de cartier si cat ma costa sa angajez un contabil foarte bun sa se ocupe de tot? Dar ce profit voi face pe luna? Ps:Sunt din Bucuresti.

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ai nevoie de un consultant financiar pentru a iti prezenta cat mai bine situatiawinking

andreia67
| andreia67 a răspuns:

In conditiile in care e plin de Lidl, Penny, Kaufland, Carrefour iar la scara mica ai Profi si cel putin un Shop&Go sau Mega Image la 300 m de strada principala mi se pare sinucigasa o asemenea afacere in conditiile in care in ultimii ani s-au inchis sute de asemenea magazine, unele care functionau si de peste 20 de ani in acelasi loc.

Răspuns utilizator avertizat
| TehDevil a răspuns:

Pe cineva care sa-ti tina contabilitatea poti gasi si cu un tarif de mai putin de 500 lunar.
Costurile si veniturile magazinului nu pot fi calculate, implicand numerosi factori. Tipul magazinului, al marfii, piata de consum, locatie, magazine de acelasi profil invecinate, etc. Depinde cu ce preturi vei cumpara marfa si cu ce pret o vei revinde...