| AnonymousCLL a întrebat:

Câți bani ia comision PayPal dacă vreau sa îmi transfer 10€ pe contul bancar? Dar la 2000€? Și in cât timp ajung banii in cont?
Comision e in funcție de suma sau cum?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, Paypalul iti ia o suma mica de procesarea a tranzactiei si apoi iti ia 2-3% din valoarea sumei primite in cont.
Banii intra in contul Paypal imediat cum sunt transferati. Dupa care tu, vei intra in contul Paypal si iti vei transefra banii in contul bancar, legat de contul Paypal, transfer care se face in 5 zile lucratoare.