Întrebare recomandată | Twister09 a întrebat:

Salut, ce inseamna refinantare la o banca?
De exemplu eu am o rata la o bancă și vreau sa fac refinantare și sa mai rămân cu ceva bani și în mână, o să am o rată mai mica nu?
Asta înseamnă refinantare?

3 răspunsuri:
| TitoJacksana a răspuns:

Practic o prelungire a platii si in care tu platesti mai putin imprumutul sau rata, ce ai tu acolo

| dusmanul86 a răspuns:

Salutare! Da. Eu am avut o rata de 500 lei. Mai aveam de plata inca 3 ani. Pentru ca nu mai puteam platii acea suma am facut refinantare si am resuso la 300 lei dar am avut de plata 5 ani.

| Whitte a răspuns:

Este o reesalonare a ratelor. Dar nu ramai cu bani in mana din noul credit.