| xCrazyWolf a întrebat:

Cei care se pricep in domeniul calculatoarelor, cu ce as putea incepe? HTML, web design, animatie 3d etc? Cu ce ar trebui sa incep? As dori niste tutoriale, iar cei care se pricep si au timp liber, neavatand alta treaba, sa ma mai ajute unde nu stiu/inteleg. Multumesc mult! Dau funda!big grin

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Pff. HTML. E o chestie de bază pe care ar trebui s-o ştii şi dacă nu vrei să ai de a face cu internetul laughing

| KodrutZ a răspuns:

Logica, gindire, engleza, dupa aia restul. Uita-te la stilul confuz in care ai pus intrebarea. Crezi ca cei care chiar au habar de astea mentionate stau sa scoleasca pe altii gratis? Geme internetul de resurse, totul e sa fii organizat si sa o iei pas cu pas.
@DakotaRoyse: HTML e de baza si se invata in 2 ore. Altceva?

| xCrazyWolf explică (pentru KodrutZ):

Si ce optiuni propui ca sa imi dezvolt, inteligenta, gandirea, iar engleza. iau ore ca sa vorbesc bine aceasta limbabig grin

| KodrutZ a răspuns (pentru xCrazyWolf):

Joaca Civilization. Citeste Asimov si Herbert. Nu te mai uita la televizor. Nu invata mecanic. Stai pe Wikipedia in loc de TPU. Invata sa iti sintetizezi gindurile mai bine. Engleza degeaba iei ore daca nu te dedici ei cu adevarat in timpul tau - asculta muzica cu versuri bine elaborate in engleza si studiaza-le, nu aiureli gen Inna sau Bieber cu 2-3 cuvinte, incearca cit mai mult SA GINDESTI in engleza, joaca jocuri cu dialoguri abundente care chiar te provoaca sa intelegi ce se intimpla ca sa mergi mai departe (recomand seriile Avernum si Geneforge), citeste preponderent site-uri in engleza, renunta la subtitrari.

| xCrazyWolf explică (pentru KodrutZ):

O sa joc Civilization. Eu joc jocuri in care ai o tara de ex si trebuie sa te extinzi etc. imi poti da Id ul tau de messenger? Sau daca ai timp add: deniscampionul@yahoo.com. Mersi