| anonYmZEUS a întrebat:

Salut. Cine imi gaseste un nume pentru salonul de frizerie? Sa contine numele, suntem doi (Dan si Denisa) Funda la cel mai frumos nume

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! D&D salon, Deda salon. De ce nu te consulti si cu partenera ta?

| anonYmZEUS explică (pentru Aasdfghj):

Mai avem nevoie de idei

21 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

DaDe Figaro

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numele firmei nu trebuie sa fie numele vostru real asta este o prostie, ca daca afacerea nu merge si dai faliment vinzi afacerea si altcineva sta iar ca voi sa caute nume, dar daca voi sunte ti oameni harnici si munciti va merge bine firma indiferent ce nume i pui, un salon ca sa aiba clienti are nevoie de reclama de fluturasi pusi in cutiile postale la scari de bloc sa va stie lumea sa aveti preturi bune si sa face ti voi treaba bună ca clientul sa va recomande, ca asa se fac clientii unul spune altuia ce multumit a fost la voi si de preturi si de cum l ai tuns, ca daca i ei 100 lei pe un tuns de fițe fi sigur ca nu o sa ai clienti. Pune i frizeria Zeus.

| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: frizerie mixta happy

| sierra1 a răspuns:

Spune-i "la frizerul fără idei"

fundă?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Double D, eventual pe romaneste un D2. Sau, si mai frumos, un D si un D intors, ceva stilizat cu cap. Asa - ᗡD sau Dᗡ

| Saiko93 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Exista de acu 20 de ani numele Double D deja Daca mai stii desenele alea retardate cu Ed, Edd si Eddy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Saiko93):

Si ce daca? Nu e ca si cum nu ar exista j'de mii de companii cu numele Gigel SRL sau ceva de genul. El poate sa boteze frizeria cum vrea si numele firmei sa fie diferit. Nu mai stiu desenele alea, dar uite ca e o idee buna - ar putea sa faca branding pe ideea cu desenele. happy

| Saiko93 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Se numeste plagiat... Maine poimaine ca tot e faza cu razboiul din Ukraina o sa vada care firma ( nu neaparat american.) si o sa o inchida.

| Saiko93 a răspuns (pentru Saiko93):

Careva*

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Saiko93):

Ce plagiat tovarase? Pina nu vin aia de la Cartoon Network sau unde se dadeau desenele sa comenteze... sa fim seriosi. Si nici atunci, ca el are o frizerie la modul general, foloseste imaginea unor desene animate de care nimeni nu isi mai aduce aminte... deci chiar nu ai fundament la o astfel de speta. Eventual schimba conceptul grafic si aia e. Oricum majoritatea frizeriilor si saloanelor de coafura nu au nici un branding, nimic. Un nume si un banner de doi lei, si aia e. Eventual te tund cu scule de-astea mainstream cumparate din Altex.

| Saiko93 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu as face plangere. Plagiatul nu e ceva frumos si nici legal. America vs Romania, tu te gandesti cine ar castiga. Plus ca e un nume foarte stupid in romana ( Dublu d )... Nu mi bat capul ca apoi zici ca e inventia mea legea cu plagiatul. Astia sau legat de Harry Potter in puiii mei care e serial de copii Daca intamplator vede sau aude persoana nepotrivita aatunci se isca si cu amenzi daca macar de inventia asta so fi auzit prin Romanica. Si sincer daca ai stii macar la ce ma refer mi ai da dreptate.

Una e sa iti botezi pisica si alta e in scopuri banesti si crede ma ca am trait recent sa o aud si p asta exista amenzi si daca nu ai firma Inclusiv daca ai sigla se plateste ceva... Ai net Nu ma mai cicalii cu fazele dvs copilaresti La nivelul romaniei furtul e ceva permos, desi politia atrahe atentia cu privire la aceste fleacuri ( furturile )... Seara buna

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Saiko93):

HUH? Uite aici, firma infiintata in 2004 - https://www.romanian-companies.eu/megadeth-impex-srl-16529076/ - ar trebui sa vina Dave Mustaine sa ii dea in judecata, zici tu? Coincidenta de nume nu e plagiat. Sau aici, sunt vreo 30 si ceva de trupe cu titulatura Abaddon - https://www.metal-archives.com/lists/A

| Brizbriz a răspuns:

DeeDee salon tongue
funda? tongue~~~~

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frizerie canină?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://wordpress.com/ro/business-name-generator/
Aici poți sa găsești tu dacă cauți. Îți generează cele mai potrivite nume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deni'D

| Mopmop a răspuns:

Incercati " Dendan salon"
Spor si cati mai multi clienti!

| Saiko93 a răspuns:

Bine ati venit la salonul " Da O'DeSa"? Suna asiatic, desi sunt numele amandurora impartite de o maniera corecta si amuzanta.

| ciuperca008 a răspuns:

La ciobu'

| Flavius_Cotuna_1991 a răspuns:

Danisa