| unsimplubaiat123 a întrebat:

Salut! Daca este pe aici vreun investitor in argint sau macar cineva care poate sa imi explice cum functioneaza treaba cu argintul de investitie si daca peste tot argintul se cumpara cu tva. Am vazut ca pe aurom invest, site recomandat de multa lume pretul este foarte mare pe gram. Renteaza? Daca stiti, v-as ruga sa imi spuneti cat mai multe despre investitiile in argint. Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pretu la argint a scazut f mult si e in cadere libera.Nu merita sa investesti in argint niciodata.
Daca ai aur aia da, tinel cat de mult poti.

| Freddie23 a răspuns:

Eu am vandut vreo 10kg diverse lingouri in ultimele 5 săptămâni dar in uk. Am avut argintul doar fizic cumparat ca investiție pe parcursul ultimilor cativa ani.
Puteam sa cumpăr doar titlul de proprietate mai ieftin si nu vedeam argintul dar am ales sa iau doar fizic pentru ca este mai usor de vândut.
Nu m-am complicat cu alte prostii pentru ca am vrut doar sa economisesc bani și stiiam ca pretul o sa crească in anii următori.
Oricum pretul metalelor pretioase nu oscileaza atât de mult cat sa necesite atentie zilnică ci doar asa periodic la ceva timp.
E o piata misto si merita investit in ag pentru urmatorii ani chiar si in momentul de față tot o sa ai creșteri 5x in circa 5-6 ani.