| Cherida a întrebat:

Salut! Dacă sunt in prenatal pot face prima casa?

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Buna, da, iti iau in calcul si venitul din concediul prenatal. Dar nu stiu daca iti va fi suficient ca sa poti aplica pentru credit. Cu cat valoarea e mai mare, cu atat mai bine, evident. Poate ai un sot si tu vei fi coplatitor. Dar oricum, raspunsul la intrebarea ta este da. Du-te la mai multe banci sa iti faca simulare de credit ca sa vezi unde gasesti conditii mai bune.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Jassmina, esti chiar cretina.
Daca se gandeste vreun admin sa ma penalizeze pentru afirmația asta, raspunsul de mai sus e o probă. Din pacate nu singura.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i indicat sa faci o casa cand esti insarcinata, fiindca efortul fizic iti poate produce nastere prematura sau chiar pierderea copilasului.