| BogdanCRS a întrebat:

Detin un autoturism Iveco daily 35c12 3.5t cu prelata, din 2010, are doar 45000 km, si sta degeaba in parcare, nu face nici un leu, doar toaca.As vrea niste idei de afacere, cum sa incep, ce sa fac, sau colaborare. Orice idee e binevenita. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Pai da omule dar ce idei? ce vrei sa faci ca poti cara pentru bani dar ce unde stai la tara sau oras?

| Sellak a răspuns:

Poti sa cari mobila cu ea. Zic eu ca pentru inceput, pana te gandesti la altceva poti incepe cu asta. Pui un anunt pe net " Ofer transport mobila pentru mutari" si aia e laughing Faci ceva banutibig grin

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Scrie cu autocolant pe ea "transport la cerere", "la domiciliu", sau ceva de genul, si un numar de telefon.
Apoi, pentru un castig constant, du-te in piata si intreaba pe la tarabe, daca nu stiu pe cineva care are nevoie de transport. Faci niste curse in week-end cu pietarii, si faci ceva bani. Poti, de asemenea, sa incerci la magazinele mici, unde proprietarii se ocupa de 'aproape'. Eu de exemplu sunt sofer pentru un magazin de imbracaminte, ocazional, cu masina lor. Sunt doua doamne, una din ele are permis, insa se teme de drumurile mai lungi, si trafic aglomerat.
Un coleg de la service avea un Sprinter lung, si cara marfa pentru magazine, sambata. Banuiesc ca scotea ceva bani, avand in vedere ca ii convine sa tina duba 5-6 zile pe saptamana degeaba.
Cea mai banoasa solutie ar fi sa te inscrii la bursa, sa pleci in comunitatea europeana cu ea. Acolo ai castiga binisor, dar e foarte solicitant, ca dubele astea incadrate pe B nu au tahograf, iar clientii cer niste termene imposibile... Nu prea prinzi somn. Plus ca nu prea ai unde, in majoritatea dubelor.