| vlad_9687 a întrebat:

Salut, doresc si eu sa acord o mica intrebare, cum pot face o suma de bani in timpul liceului? Momentan sunt a 9-a profil matematica informatica, de abia am intrat in html si informatica totusi doresc sa stiu cai prin a invata mai departe si a scoate un ban in timpul liceului. Thanks ly.

1 răspuns:
| Alfred0703 a răspuns:

Poate daca te cunosti mai bine cu limbajul de programare pe care il invatati, poti sa faci un job tip freelancer. Poti intra pe site-ul acesta pentru mai multe informatii : https://www.freelancer.com. Doar asa cred eu ca ai putea face un job in timpul liceului. In vara ai putea sa te angajezi la vreo cafenea sau ceva. Poate gasesti vreo oportunitate sa administrezi un server de joc(gen sa:mp, unturned). Eu am facut vreo 200 de euro intr-o vara din acest "job", doar ca eu efectiv faceam servere pentru diferiti oameni cu diferite plugin-uri. Daca vrei mai multe informatii, poti sa imi dai un mesaj.