| mafiot1 a întrebat:

Salut.Eu m-am angajat pe data de 04.05. 2018 iar pe 10 luna aceasta se dau salariile si as vrea sa stiu daca o sa primesc si eu salariul luna aceasta sau o sa primesc luna viitoare?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa primesti acum salariu, vei primi abia luna viitoare pentru luna mai, acum se platesc salariile pentru luna aprilie.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pe 10 mai se dau salariile pentru luna aprilie, in care tu nu ai lucrat. Asadar, vei primi salariul abia pe 10 iunie

| darrio2007 a răspuns:

Luna viitoare vei lua banii, incepand cu data de cand te-ai angajat.

| baru a răspuns:

Luna viitoare. Doar daca se vrea un avans.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa primesti pe zilele lucrate

| sierra1 a răspuns:

Cam 5 pe 21 din salariul contractual

| Crackman a răspuns:

Primesti cat ai produs.